Gazilerin kendi sesinden Çanakkale Hatıraları

0

Dünyada eşi benzeri olmayan kahramanlık destanı Çanakkale Savaşları’nın hikâyesi savaşın gazilerinin ağzından Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Aynalı Tüfek-Çanakkale” belgeselinde anlatılıyor.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı dolayısıyla, gazi ve şehitlerimizin aziz hatırasına ithafen “Aynalı Tüfek-Çanakkale Belgeselini” hazırladı. BYEGM tarafından hazırlanan belgeselde Çanakkale Savaşları’nın şu an hayatta olmayan son gazileri, Edirne’den Diyarbakır’a, Suriye’den Filisten’e omuz omuza mücadele ettiği arkadaşlarının hikâyelerini, büyük zaferin hangi şartlarda, nasıl kazanıldığını anlatıyor.

Çanakkale Savaşları’na dair fotoğraf ve görüntülerin de yer aldığı arşiv niteliğindeki belgesel sonsuza dek dillerde ve yüreklerde yaşayacak Çanakkale Zaferi’nin hikâyesinin gelecek nesillere aktarılmasına imkân sağlıyor.

Yaklaşık 60 dakikalık “Aynalı Tüfek-Çanakkale Belgeseli” Çanakkale Savaşları’nın yıldönümü olan 18 Mart 2015 tarihinde TRT 1’de üç bölüm halinde yayınlanmaya başlayacak.

Gazi ve Şehitlerimizin Aziz Hatırasına…

Share.

Yorum Ekle